Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


TanıtımTarihçe

 

1976 yılında kurulan Tokat Meslek Yüksekokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı iken 2809 sayılı kanunla Cumhuriyet Üniversitesine ve daha sonrada 1992 yılında 3837 sayılı kanunla Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır.

 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Tokat Meslek Yüksekokulunun Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılması konusundaki teklifinin Yükseköğretim Genel Kurulunun 01/03/2013 tarihli toplantısında 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca kabul edilmesi ile Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmuştur.

 

Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz halen normal öğretimde İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Turizm ve Otel İşletmeciliği , Çocuk Gelişimi ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik olmak üzere 6 programda, II. öğretimde Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı,Çocuk Gelişimi olmak üzere 2 programda eğitim öğretime devam edilmektedir.

 

 

           Misyon

 

Evrensel insanlık değerlerini ve anlayışları benimsemiş, donanımlı, pozitif düşünen, üretken, katılımcı, kendisi ve çevresiyle uyumlu, milli ve manevi değerlere bağlı, sanayi, ticaret ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve beceriye sahip, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, sorgulayıcı-yaratıcı düşünceyi kullanabilen, kendini ifade edebilen, mükemmele ulaşmayı hedefleyen, bölgemizin ve şehrimizin gelişmesine sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkıda bulunabilecek nitelikli mesleki etik anlayışına sahip  meslek elemanı yetiştirmek üzere eğitim vermektir.

 

Vizyon

 

Uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanlarına sahip, ülkemiz için kalifiye meslek elemanları yetiştiren, mezunları tercih edilen ve aranan, toplumun refahına ve gelişimine katkıda bulunan, insan sevgisini ön planda tutan, hoşgörülü, barışçı, katılımcı, uzlaşmacı, aklın ve bilimin ışığında mesleki bilgi, beceri ve donanıma sahip öğrenciler yetiştiren bir meslek yüksekokulu olmaktır.

 

 

 

 


Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.